از جک دیسک کشاورزی در ساخت تونل تهران شمال استفاده شد

عملکرد جک دیسک کشاورزی با اصل پاسکال بسیار دقیق توصیف شده است، که بیان می کند نیروی اعمال شده به یک سیال محصور به طور مساوی در کل سیال منتقل می شود.

این بدان معنی است که سیال نباید فشرده شود. هنگامی که پمپ جک دیسک فعال می شود، به سیال هیدرولیک فشار وارد می کند که سیلندر را پر می کند.

از آنجایی که در حین فعال بودن پمپ سیلندر کاملاً پر می شود و شیر یک طرفه سیال را کاملاً محصور می کند، در داخل سیلندر فشار ایجاد می شود. فشار از طریق ساده‌ترین راه ممکن خارج می‌شود: روی صفحه جک دیسک فشار می‌آورد و در نتیجه نیرو وارد می‌کند.

پمپ اساساً نیروی کمی را به طور مداوم به سیال وارد می کند تا زمانی که سیال فشار کافی برای فشار دادن جک دیسک را داشته باشد، که هر چیزی را که در آن زمان بلند می شود بلند می کند. این بدان معنی است که جک دیسک هیدرولیک می تواند نیروهای عظیمی را صرفاً با یک پمپ اعمال کند.

جک

با این حال تمام جک‌های هیدرولیک باید طوری مهندسی شوند که فشار داخل سیلندر که بسیار زیاد می‌شود، در اثر خرابی ساختاری سیلندر یا شیری که سیلندر را به پمپ متصل می‌کند در حین کار کردن جک دیسک آزاد نشود.

برای آزاد کردن فشار جک دیسک، شیر یک طرفه به سادگی آزاد می شود تا سیال هیدرولیک از سیلندر جک خارج شود.

از زمان اختراع جک‌ها، کاربردهای آن‌ها به طور گسترده در زمینه‌های مختلف برای بلند کردن نیروهای بزرگ یا بلند کردن بارهای سنگین به کار می‌رود.

انواع مختلفی از جک ها وجود دارد، اگرچه آنها عملیات مشابهی را انجام می دهند. رایج ترین و در دسترس ترین جک های مکانیکی و جک های هیدرولیک هستند.

جک دیسک مکانیکی با رزوه پیچ برای بلند کردن تجهیزات سنگین کار می کند، در حالی که جک دیسک هیدرولیک از نیروی هیدرولیک استفاده می کند. این جک اغلب در صنعت خودرو استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.