از پالت پلاستیکی مشبک در ساخت ناوگان های جنگی استفاده می شود

در حقیقت پالت پلاستیکی مشبک به دلایل مختلفی از دوام بیشتری نسبت به پالت های چوبی دارند. چوب یک ماده آلی است که در نهایت تغییر شکل داده و از بین می رود.

پالت های چوبی علاوه بر اینکه از چندین قطعه ساخته می شوند، به مرور زمان خراب می شوند. علاوه بر این، اگر آنها خیس شوند قارچ ها و باکتری ها ظاهر می شوند.

اما یکی از مزیت های پالت های چوبی این است که به راحتی تعمیر می شوند. این باعث افزایش طول عمر آنها در صورت آسیب می شود.

در مقابل پالت های پلاستیکی معمولا طرح های یک تکه هستند. آنها همچنین کمتر در معرض آسیب هستند زیرا مواد آنها ضد آب و غیر متخلخل است. به همین ترتیب، آنها نیازی به نگهداری ندارند و به راحتی با آب یا محصولات تمیز کننده تمیز می شوند.

ایمنی: عدم وجود میخ و تراشه در پالت‌های پلاستیکی باعث می‌شود که حمل آن‌ها ایمن‌تر و از نظر اندازه یکنواخت‌تر از همتایان چوبی‌شان باشد. با این وجود، اگر پلاستیک خیس باشد، خطر لغزش پالت ها روی شاخک های لیفتراک وجود دارد.

پالت های چوبی که تغییر شکل داده اند یا تا حدی شکسته اند می توانند هنگام نگهداری روی قفسه ها باعث بروز حوادث شوند.

به همین دلیل است که سیستم های ذخیره سازی و بازیابی خودکار (AS/RS) دارای نقاط بازرسی پالت هستند. اگر پالت‌ها در شرایط خوبی باشند، وارد AS/RS می‌شوند و در غیر این صورت، آنها را بازسازی می‌کنند. هدف اطمینان از ایمنی سیستم ذخیره سازی و کالاها است.

ظرفیت بار: ظرفیت بار پالت های چوبی و پلاستیکی مشابه است. و پالت های اروپایی اروپایی می توانند تا 1.65 تن را در قفسه ها و تا 4000 کیلوگرم را در هنگام نگهداری روی زمین نگه دارند.

در همین حال، پالت‌های پلاستیکی زمانی که روی قفسه‌ها ذخیره می‌شوند ظرفیت بار کمی کمتری دارند – حدود 1250 کیلوگرم. از سوی دیگر، بسته به نوع پالت، می توانند بارهایی تا 8000 کیلوگرم را در هنگام نگهداری روی زمین تحمل کنند.

پشته‌پذیری: پالت‌های چوبی و پلاستیکی نیز از نظر بهینه‌سازی فضا، به‌ویژه هنگام ذخیره‌سازی و حمل و نقل پالت‌های خالی متفاوت هستند.

پالت های پلاستیکی را می توان روی هم قرار داد و تا 50 درصد در فضای حمل و نقل و انبارداری صرفه جویی کرد. با این حال پالت های چوبی روی هم چیده می شوند اما تودرتو نیستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.