اسانس گیاهان دارویی در کند شدن رشد تومورهای بدخیم معجزه می کند

در حقیقت اسانس گیاهان دارویی به گیاهانی گفته می شود که از جینسینگ برای پیشگیری و درمان بیماری در پزشکی استفاده می شود.

تمام یا بخشی از گیاهان آن برای مصارف دارویی یا به عنوان مواد اولیه صنایع داروسازی استفاده می شود. در یک مفهوم گسترده، می‌تواند شامل اسانس گیاهان دارویی مورد استفاده به عنوان مواد مغذی، برخی از لذت‌ها، چاشنی‌ها، افزودنی‌های رنگی و آفت‌کش‌ها و داروهای دامپزشکی باشد.

اسانس گیاهان دارویی انواع مختلفی دارند و قسمت های دارویی آن ها متفاوت است که همه آنها به عنوان دارو استفاده می شود مانند Motherwort، Prunella vulgaris و غیره، به عنوان دارو استفاده می شود مانند: کرم سینچونا و غیره.

چین یکی از کشورهایی است که غنی ترین منابع گیاهی دارویی دارد و سابقه طولانی در کشف گیاهان دارویی، استفاده و کشت جینسینگ دارد.

سوابقی مانند “فوکسی صد دارو را چشید” و “شن نونگ طعم صد گیاه را چشید و در یک روز با هفتاد سم مواجه شد” در مطالب تاریخی چین باستان مربوطه وجود دارد.

اگرچه همه آنها متعلق به افسانه ها هستند، اما نشان می دهد که کشف و استفاده از اسانس گیاهان دارویی نتیجه انباشته تدریجی تجربه و دانش انسان های باستان از طریق زندگی طولانی مدت و شیوه های تولید است.

در دوره بهار و پاییز و دوره کشورهای متخاصم، اسناد مکتوب در مورد گیاهان دارویی وجود داشت. بیش از 50 نوع گیاه دارویی در “کتاب ترانه ها” و “شان های جینگ” ثبت شده است.

“پنجاه و دو نسخه بیماری” گردآوری شده از خط ابریشمی که از مقبره هان شماره 3 Mawangdui در چانگشا در سال 1973 کشف شد، قدیمی‌ترین نسخه پزشکی موجود در چین از سلسله‌های کین و هان است.

115 نوع داروی گیاهی در این کشور ثبت شده است. آی تی. پس از مأموریت ژانگ کیان به مناطق غربی در سلسله هان، گیاهان دارویی خارجی مانند گلرنگ، انار، گردو، سیر و غیره نیز یکی پس از دیگری به چین معرفی شدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.