جک بازویی وی تو موجب قطع شدن دست راننده ای شد

در حقیقت جک بازویی وی تو مکانیزم ویژه ای است که امکان تعمیر فعلی کامیون یا ماشین را در مواردی که این تعمیر باید بدون پشتیبانی از ماشین روی چرخ ها انجام شود و همچنین چرخ ها را مستقیماً در محل خرابی یا توقف تعویض کنید.

راحتی یک جک بازویی مدرن در تحرک، وزن سبک، قابلیت اطمینان و سهولت نگهداری آن نهفته است.

اغلب جک های بازویی توسط رانندگان خودروها و کامیون ها، شرکت های حمل و نقل موتوری (به ویژه تیم های سیار آنها)، خدمات خودرو و فروشگاه های لاستیک استفاده می شود.

ظرفیت بار (به کیلوگرم یا تن نشان داده شده است) حداکثر وزن باری که جک بازویی می تواند بلند کند. برای تعیین اینکه آیا جک برای بلند کردن یک وسیله نقلیه مناسب است یا خیر، لازم است که ظرفیت حمل آن کمتر از جک معمولی یا کمتر از ½ وزن ناخالص وسیله نقلیه نباشد.

به عنوان یک قاعده، به منظور ایجاد کمترین فشار خاص ممکن بر روی سطح نگهدارنده، بزرگتر از قسمت نگهدارنده بالایی است و مجهز به برآمدگی های “سنبله” است تا از سر خوردن جک بازویی در امتداد سکوی نگهدارنده جلوگیری کند.

بخشی از جک بازویی که برای قرار گرفتن در برابر ماشین یا بار در حال بلند شدن طراحی شده است.

جک

در جک های پیچ یا قفسه ای برای مدل های قدیمی اتومبیل های داخلی، این یک میله خوابیده است، در سایرین، به عنوان یک قاعده، یک براکت محکم ثابت (پاشنه بلند) است.

حداقل ارتفاع (اولیه) پیکاپ (Hmin) کوچکترین فاصله عمودی از سکوی پشتیبانی (جاده) تا پیکاپ در موقعیت کاری پایین آن است. ارتفاع اولیه باید کم باشد تا جک بین سکوی تکیه گاه و سیستم تعلیق یا بدنه وارد شود.

حداکثر ارتفاع بلند کردن (Hmax) بیشترین فاصله عمودی از سکوی پشتیبانی تا پیکاپ هنگام بلند کردن بار تا ارتفاع کامل.

مقدار ناکافی Hmax اجازه نمی دهد که جک بازویی برای بلند کردن وسایل نقلیه یا تریلرهایی که مکان های در نظر گرفته شده برای نصب جک در ارتفاع بالایی هستند استفاده شود. در صورت عدم ارتفاع می توان از بالشتک های اسپیسر استفاده کرد.

جک بازویی ماشین پیچ در دو نوع تلسکوپی و لوزی وجود دارند. جک های پیچ در بین رانندگان محبوب هستند.

در عین حال جک های لوزی شکل که ظرفیت بار آنها از 0.5 تن تا 3 تن متغیر است، بیشترین محبوبیت را در بین صاحبان خودرو دارند و اغلب در کیت ابزار استاندارد جاده گنجانده می شوند.

جک های تلسکوپی با ظرفیت بار تا 15 تن برای خودروهای کلاس SUV و LCV در انواع مختلف ضروری هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.