خوردن بادام درختی خام با پوست موجب خارش کف دست می شود

بادام می تواند برای کاهش وزن موثر باشد. بادام درختی خام با پوست حاوی چندین ماده مغذی است که بدن شما برای تجزیه و هضم آنها تلاش می کند.

بدن شما حدود 10 تا 15 درصد از کالری موجود در آجیل را جذب نمی کند. علاوه بر این برخی شواهد نشان می دهد که خوردن آجیل ممکن است کمی متابولیسم را افزایش دهد.

با توجه به خواص سیر کنندگی، آجیل افزودنی عالی برای یک رژیم غذایی موثر برای کاهش وزن است. مطالعات کیفی انسانی این امر را تایید می کند.

در یک مطالعه، یک رژیم کم کالری با 85 گرم بادام کاهش وزن را تا 62 درصد در مقایسه با رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات های پیچیده افزایش داد.

مطالعه دیگری روی 100 زن دارای اضافه وزن نشان داد کسانی که بادام مصرف می کردند نسبت به کسانی که بادام مصرف نمی کردند وزن بیشتری از دست دادند. آنها همچنین بهبودهایی در دور کمر و سایر شاخص های سلامتی نشان دادند.

بادام

بادام با وجود چربی بالایی که دارد، قطعا برای کاهش وزن مفید است. بادام و سایر مغزها کالری بسیار بالایی دارند. به عنوان یک پیش غذا، آنها باید در لیست سیاه نوشیدنی ها قرار گیرند.

بادام سرشار از چربی های سالم، فیبر، پروتئین، منیزیم و ویتامین E است. مزایای سلامتی بادام شامل کاهش قند خون، کاهش فشار خون و کاهش سطح کلسترول است. آنها همچنین می توانند گرسنگی را کاهش دهند و باعث کاهش وزن شوند.

آنتی اکسیدان ها چیست و چرا لازم است؟

این محصول حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که به محافظت از بدن در برابر استرس اکسیداتیو کمک می کند. مشخص شده است که استرس اکسیداتیو می تواند به مولکول های سلولی آسیب برساند التهاب، پیری و بیماری هایی مانند سرطان، دیابت، بیماری آلزایمر و غیره را تحریک کند.

بر اساس مطالعه ای در سال 2007 روی 60 مرد سیگاری، مصرف روزانه 84 گرم بادام نشانگرهای زیستی استرس اکسیداتیو را پس از چهار هفته از چنین رژیم غذایی تقریباً 24 درصد کاهش داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.