خوردن بادام زمینی خام بدون پوست که سنجابی را غول پیکر کرد

بادام زمینی خام بدون پوست سرشار از مواد مغذی ضروری برای سلامتی و دارای 20 اسید آمینه است که فراوان ترین آن آرژنین است که تاثیر زیادی در تحریک سیستم ایمنی بدن دارد.

علاوه بر این سرشار از چندین ویتامین، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.

بادام زمینی می تواند تاثیر مستقیمی بر سلامت قلب، کاهش وزن، جلوگیری از سنگ کیسه صفرا و کنترل قند خون داشته باشد.

پروتئین و کالری مهم ترین مواد مغذی هستند که آجیل ایرانی منبع غنی آن است. بدن شما برای حفظ عملکرد مطلوب متابولیک و سیر نگه داشتن شما برای مدت طولانی تری به کالری و پروتئین نیاز دارد.

بنابراین خوردن مقداری بادام زمینی به شما کمک می کند تا کالری مورد نیاز خود را دریافت کنید. نکته مهم در مورد بادام زمینی این است که کالری بالایی دارد اما به جای افزایش وزن نقش عمده ای در کاهش وزن دارد.

بادام

بادام زمینی منبع عالی انرژی است به همین دلیل است که خوردن آن به عنوان میان وعده می تواند به شما کمک کند کالری کمتری در پایان روز بسوزانید.

اما انرژی آن تمام نشود باعث سیری بیشتر می شود که در نهایت در کاهش وزن تاثیر دارد. گنجاندن بادام زمینی در رژیم غذایی یکی از راه‌های افزایش مصرف مواد مغذی بدون افزایش وزن است.

مصرف بادام زمینی به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند همچنین تورم و التهاب پوست را کاهش می دهد.

ویتامین E، منیزیم و روی موجود در آن با باکتری های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند و پوست را درخشان تر می کند. بتاکاروتن یک آنتی اکسیدان موجود در بادام زمینی است که می تواند به درمان آکنه و لک کمک کند.

بادام زمینی همچنین تأثیر مستقیمی بر رشد مو دارد زیرا این دانه ها حاوی اسیدهای آمینه و پروتئین های زیادی هستند که به عنوان یک مکمل غذایی مناسب برای رشد مو به شمار می روند.

همچنین شایان ذکر است که بادام زمینی به طور طبیعی حاوی بیوتین و ویتامین E است که باعث افزایش سلامت پوست و ناخن می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.