در گذشته از یونیت دندانپزشکی کارن برای خارج کردن عفونت گوش استفاده می کردند

یونیت دندانپزشکی کارن عموماً نیاز به اتصال به سیستم‌های برق و همچنین زهکشی و لوله‌کشی دارند بسیاری از سالمندان از حمل و نقل به مطب دندان‌پزشکی به عنوان مانعی برای درمان دندان یاد می‌کنند.

شرایط خاصی استقلال افراد محروم را محدود می کند با این حال، آن شرایط حق این افراد را برای دریافت مراقبت های دندانی محدود نمی کند.

یونیت های دندانپزشکی پرتابل ممکن است این امکان را برای محرومان و سالمندان فراهم کند که در مناطق بیشتری از مراقبت هایی که شایسته آن هستند برخوردار شوند.

این مطالعه با هدف بررسی ادراکات دندانپزشکان از استفاده از یونیت های دندانپزشکی قابل حمل در برنامه های اطلاع رسانی جامعه به عنوان پیشگامی برای مطالعه کمی ما در آینده انجام شد.

یونیت

مصاحبه‌های نیمه ساختاریافته کیفی با یک مصاحبه‌گر، هفت دندان‌پزشک، دو متخصص و 11 دانشجوی سال آخر دندان‌پزشکی که تجربه کار با یونیت‌های دندان‌پزشکی پرتابل در اصفهان را داشتند، انجام شد.

روش تحقیق کیفی ابتدا به دلیل کمیاب بودن اطلاعات در دسترس در مورد واحدها و دوم به دلیل کاربرد تخصصی آنها انتخاب شد که فقط اعضای خاصی از جامعه دندانپزشکی با آن تجربه دارند.

شرکت کنندگان طیف وسیعی از مشاهدات خود را در حین استفاده از یونیت های دندانپزشکی قابل حمل در مکان های مختلف شرح دادند.

داده های کیفی در درجه اول مربوط به طیف وسیعی از ایده هایی بود که مصاحبه کنندگان هنگام توصیف یونیت های دندانپزشکی قابل حمل به عنوان مرتبط تشخیص دادند.

دیدگاه غالبی که در مصاحبه‌ها به آن اشاره شد این بود که واحدهای قابل حمل برای برنامه‌های اطلاع‌رسانی جامعه با دو زیرمجموعه قابلیت خدمات و دسترسی به بهداشت دهان و دندان بسیار مفید هستند.

سایر عوامل ذکر شده صلاحیت واحد دندانپزشکی قابل حمل و عوامل مؤثر بر هر بیمار جداگانه بود.

یافته‌های ما تعدادی ویژگی را نشان می‌دهد که ممکن است به دلیل ماهیت مفید یونیت‌های دندان‌پزشکی قابل حمل، شهرت را افزایش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.