سس گوجه دلپذیر علت قتل فجیع یک خانواده اصفهانی

Frankfurter Grüne Soße یک سس گیاهی سرد معروف فرانکفورت است که از خامه ترش، ادویه جات و گیاهان تشکیل شده است.

به طور سنتی باید هفت گیاه در سس گوجه دلپذیر وجود داشته باشد و 70 درصد آنها باید در فرانکفورت رشد کرده باشند. این هفت گیاه عبارتند از: گل گاوزبان، کرفس، شاهی باغچه، جعفری، سالاد برنت، ترشک و پیازچه.

این سس آنقدر معروف است که حتی یک بنای یادبود در فرانکفورت اوبراد وجود دارد. این بنای تاریخی از هفت گلخانه تشکیل شده است که هر کدام نشان دهنده گیاه متفاوتی است که در سس استفاده می شود.

هنوز مشخص نیست که آیا مهاجران فرانسوی یا تاجران ایتالیایی این دستور غذا را به فرانکفورت آورده اند، زیرا سس های سبز قرن ها در آن کشورها شناخته شده بودند.

یکی از محبوب‌ترین چاشنی‌ها در غذاهای سنتی چک سس گوجه‌فرنگی خامه‌ای به نام راجسکا اوماسکا است. آن را با مخلوطی همگن از گوجه فرنگی پوره شده درست می کنند تا زمانی که به قوام مناسبی برسد جوشانده می شود.

سس

طعم کمی ترش گوجه فرنگی معمولاً با ادویه های مختلف مانند دانه فلفل، فلفل دلمه ای، شکر و برگ بو افزایش می یابد، در حالی که انواع تابستانی اغلب از ریحان و آویشن تازه استفاده می شود.

سس گوجه فرنگی را می توان به صورت تازه تهیه کرد، اما در بسیاری از خانواده های چک مقادیر زیادی از آن تهیه و در شیشه ها یا بطری ها نگهداری می شود.

سامفاینا یک غذای اسپانیایی است که ارتباط نزدیکی با راتاتویی فرانسوی دارد. سامفاینا که منشا آن کاتالونیا است، با بادمجان، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و روغن زیتون درست می شود.

البته به تعداد آشپزها تنوع وجود دارد، بنابراین برخی ترجیح می دهند قبل از تهیه غذا سیر اضافه کنند یا فلفل ها را تفت دهند.

سامفاینا هم سس است و هم یک غذای جانبی و امروزه حتی می توان آن را به تنهایی به عنوان یک غذای گیاهی نیز سرو کرد. هنگامی که به عنوان سس یا غذای جانبی سرو می شود.

معمولاً با گوشت، برنج یا ماهی (به خصوص ماهی کاد) همراه می شود. نام این غذا به معنای سمفونی است که احتمالاً به سمفونی سبزیجات و طعم های مختلف اشاره دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.