شوید خشک در بازار توانسته نرخ تورم را کاهش دهد

همانطور که می دانید شوید خشک در بازار یک ماده خام گیاهی منحصر به فرد است که طعم و بوی تند و طراوت قوی، ترکیبی غنی و اثر مفیدی بر بسیاری از سیستم های بدن دارد. هم در آشپزی و هم در طب سنتی کاربرد فراوانی دارد.

برای اینکه همیشه یک محصول ضروری در دست داشته باشید، میوه ها و سبزیجات سبز گیاه را خشک، کنسرو و منجمد کنید. با توجه به فناوری برداشت، شوید خشک از نظر کاربرد نسبت به تازه کم نیست، اما می توان از آن در طول سال و نه تنها در طول دوره رسیدن در طبیعت استفاده کرد.

فواید و مضرات شوید خشک، طرز تهیه و نگهداری آن، به ویژه استفاده از آن در آشپزی و طب سنتی را در نظر بگیرید.
شوید خشک تقریباً تمام مواد معدنی، میکرو و درشت عناصر مفید برای بدن را در خود نگه می دارد.

شوید

حاوی فلاونوئیدهایی است که از تشکیل مواد سرطان زا در بدن جلوگیری می کند، رشد سلول های سرطانی را مهار می کند، از چسبیدن کلسترول به دیواره داخلی رگ های خونی جلوگیری می کند.

عملکردهای شناختی را بهبود می بخشد و سیستم آنزیمی را فعال می کند.
متخصصان تغذیه برای کسانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند یا مراقب وزن خود باشند، اضافه کردن شوید را به غذاها توصیه می کنند.

فیبر گیاهی موجود در ترکیب، بدن را از سموم و سموم پاک می کند، متابولیسم را تحریک می کند، تجزیه چربی ها را تسریع می کند، احساس سیری سریع و ماندگاری را فراهم می کند، در نتیجه حجم وعده ها را کاهش می دهد و نیاز به میان وعده های اضافی را از بین می برد.

شوید خشک تا حدودی نیاز بدن به ویتامین A، اسید اسکوربیک، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، منگنز، مس، روی، فسفر، آهن و سایر ویتامین ها و مواد معدنی مهم بدن را تامین می کند.
برگ های شوید حاوی مقدار زیادی ویتامین A و PP، آسکوربیک و نیاسین، ریبوفلاوین (ویتامین B2)، تیامین (ویتامین B1)، پیریدوکسین (ویتامین B6) هستند.

از درشت مغذی ها، ترکیب حاوی کلسیم، پتاسیم، منیزیم، سدیم، فسفر است. از عناصر کمیاب – آهن، منگنز، مس، روی. برگ ها حاوی فلاونوئیدها، فیبرهای پکتین، اسانس ها، خاکستر هستند.
دستگاه گوارش … عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد، اشتها را عادی می کند، تحرک روده را تحریک می کند، نفخ را کاهش می دهد، گرفتگی های دردناک معده را تسکین می دهد یا کاملاً تسکین می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.