عرق کاسنی گره بان معجزه قلبی سالم

برای قرن ها عرق کاسنی گره بان در آشپزی و طب سنتی استفاده می شود و معمولاً برای تهیه جایگزین قهوه استفاده می شود زیرا طعم و رنگ مشابهی دارد.

گفته می شود فیبر این ریشه دارای فواید متعددی برای سلامتی است و اغلب برای استفاده به عنوان افزودنی یا مکمل غذایی استخراج می شود.

ریشه کاسنی تازه از 68 درصد اینولین با وزن خشک تشکیل شده است.

اینولین نوعی فیبر است که به نام فروکتان یا فروکتولیگوساکارید شناخته می‌شود کربوهیدراتی که از زنجیره کوتاهی از مولکول‌های فروکتوز ساخته می‌شود که بدن شما آن را هضم نمی‌کند.

به عنوان یک پری بیوتیک عمل می کند به این معنی که باکتری های مفید روده شما را تغذیه می کند. این باکتری های مفید در کاهش التهاب، مبارزه با باکتری های مضر و بهبود جذب مواد معدنی نقش دارند.

بنابراین فیبر ریشه کاسنی ممکن است به طرق مختلف سلامت روده را بهبود بخشد.

ریشه کاسنی در درجه اول از اینولین تشکیل شده است یک پری بیوتیک که رشد باکتری های سالم روده را تشویق می کند.

عرقیجات

از آنجایی که اینولین موجود در فیبر ریشه کاسنی بدون هضم از بدن شما عبور می کند و باکتری های روده شما را تغذیه می کند ممکن است هضم سالم را تقویت کند.

به طور خاص مطالعات نشان می دهد که اینولین می تواند یبوست را تسکین دهد.

یک مطالعه 4 هفته ای روی 44 بزرگسال مبتلا به یبوست نشان داد که مصرف 12 گرم اینولین کاسنی در روز به نرم شدن مدفوع و افزایش قابل توجه دفعات اجابت مزاج در مقایسه با مصرف دارونما کمک می کند.

در مطالعه ای بر روی 16 نفر با دفعات مدفوع کم، مصرف روزانه 10 گرم اینولین کاسنی تعداد دفعات مدفوع را به طور متوسط از 4 به 5 بار در هفته افزایش داد.

به خاطر داشته باشید که بیشتر مطالعات بر روی مکمل های اینولین کاسنی متمرکز شده اند بنابراین تحقیقات بیشتری در مورد فیبر آن به عنوان یک افزودنی مورد نیاز است. به دلیل محتوای اینولین فیبر ریشه کاسنی ممکن است به رفع یبوست و افزایش دفعات مدفوع کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.