فروش گل محمدی خشک شده در بازار موجب افزایش دلار شد

پلی فنول ها، ترپنوئیدها و سایر آلکالوئیدهای مشتق از گل محمدی خشک شده در بازار (مانند کپسایسینوئیدها) نیز دارای خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد قارچی هستند.

این یکی از دلایلی است که چرا از گیاهان و ادویه ها به عنوان عوامل نگهدارنده در غذا استفاده می شود. خواص ضد میکروبی گیاهان و ادویه جات ترشی جات به روغن های فرار و اولئورزین های منحصر به فرد آنها نسبت داده شده است.

به عنوان مثال، مطالعات مقایسه ای شامل میخک، دارچین، پونه کوهی، رزماری، مریم گلی و آویشن نشان داد که روغن آویشن به ویژه در برابر آئروموناس هیدروفیلا یک پاتوژن که به طور گسترده در محیط، حیوانات اهلی و غذا توزیع می شود، فعال است.

به همین ترتیب، اسانس های موجود در آویشن، پونه کوهی، نعناع،گل محمدی خشک شده، دارچین و میخک دارای خواص ضد باکتریایی قوی در برابر چندین باکتری و قارچ موجود در مواد غذایی هستند.

تعداد گیاهان با فعالیت ضد التهابی شناخته شده یا بالقوه بسیار قابل توجه است. از 25 گیاه و ادویه مورد تجزیه و تحلیل در این بررسی، 21/25 (84%) حداقل یک مطالعه منتشر شده داشتند که از یافته های ضد التهابی حمایت می کرد.

ادویه هایی که اغلب به عنوان دارای اثرات ضد التهابی شناخته می شوند عبارتند از آویشن، پونه کوهی، رزماری، مریم گلی، ریحان، نعناع، زردچوبه، شوید، جعفری، دارچین، میخک، جوز هندی، علف لیمو، زنجبیل، فلفل چیلی،گل محمدی خشک شده، شنبلیله و فلفل.

گل

بسیاری از ترکیبات ضد التهابی موجود در گل محمدی خشک شده مانند کورکومین، جینجرول و کپسایسین، به نظر می‌رسد که با مهار یک یا چند مرحله که محرک‌های پیش‌التهابی را با فعال‌سازی سیکلواکسیژناز (COX) مرتبط می‌کند، عمل می‌کنند.

در حالی که مکانیسم‌های پشت برخی از فواید سلامتی در گیاهان و ادویه‌ها با گذشت زمان واضح‌تر می‌شوند، اکثریت قریب به اتفاق گیاهان و ادویه‌ها هنوز دارای مزایای سلامتی نسبتاً نامشخص و «بازیگران» شیمیایی هستند که هنوز شناسایی نشده‌اند.

با توجه به استفاده گسترده از گل محمدی خشک شده و با توجه به مزایای سلامتی شناخته شده (و بالقوه) آنها، به وضوح نیاز به درک بهتر الگوهای مصرف گیاهان و ادویه ها وجود دارد.

میانگین مصرف ادویه های رایج در رژیم غذایی در سراسر جهان به طور قابل توجهی متفاوت است. برای مثال، اروپایی‌ها حدود 0.5 گرم در روز، استرالیایی‌ها و نیوزلندی‌ها بین 1.3 تا 1.9 گرم در روز و ساکنان آفریقا 1.8 گرم در روز مصرف می‌کنند.

مصرف کنندگان معتدل گیاهان و ادویه جات در خاورمیانه و آسیای شرقی به ترتیب با مصرف روزانه 2.6 و 3.1 گرم در هر نفر یافت می شوند.

بیشترین مصرف کنندگان گل محمدی خشک شده در هند، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین با میانگین 4.4 گرم در روز یافت می شود.

در هند، مصرف زردچوبه به تنهایی 1.5 گرم به ازای هر نفر در روز برآورد شده است. در حالی که مصرف گیاهان و ادویه ها به طور کلی در کشورهای جنوبی مانند هند، مکزیک، پرو، چین و تایلند بیشتر است، مصرف گیاهان و ادویه ها در بسیاری از کشورهای توسعه یافته در شمال اروپا و آمریکای شمالی به دلیل تغییر عادات غذایی و ترجیح فزاینده برای غذاهای قومی یا تند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.