لنت ترمز دیسکی دوچرخه فلش جان دوچرخه سوار را نجات داد

همه ی لنت ترمز دیسکی دوچرخه فلش اعم از هیدرولیک یا مکانیکی، به همین ترتیب عمل می کنند، با فشار دادن دو لنت ترمز دیسکی در کناره های روتور برای کاهش سرعت یا توقف دوچرخه شما.

با این حال، مانند بسیاری از چیزها در دوچرخه سواری، حتی یک جزء به ظاهر ساده و قابل مصرف مانند لنت ترمز دیسکی نیز گزینه های مختلفی دارد.

با گذشت زمان، لنت‌های دوچرخه شما فرسوده می‌شوند، بنابراین قبل از تعویض آن‌ها باید مرتباً از نظر سایش آن‌ها بررسی کنید.

همچنین اگر از عملکرد ترمز راضی نیستید، می توانید لنت های خود را تغییر داده و ارتقا دهید، با لنت های مختلف که برای شرایط مختلف مناسب ترند.

اما کدام لنت ترمز دیسکی برای دوچرخه خود نیاز دارید؟ در اینجا همه چیزهایی که باید بدانید، از جمله نحوه عملکرد لنت ترمز دیسکی، زمان تعویض لنت ترمز دیسکی و مواد مختلف موجود است.

ترمزهای دیسکی دوچرخه کوهستان برای مدت طولانی رایج بوده است، اما در سال های اخیر، دیسک ها نیز به استاندارد واقعی دوچرخه های جاده ای و دوچرخه های سنگی تبدیل شده اند.

لنت

در نتیجه، دیسک‌ها رایج‌ترین نوع ترمز دوچرخه در جدیدترین ماشین‌های متمرکز بر عملکرد هستند. اما آنها چگونه کار میکنند؟

لنت ترمز دیسکی از یک بلوک از مواد ترمز تشکیل شده است که به یک صفحه پشتی فلزی متصل شده است. صفحه فلزی استحکام ساختاری را به سطح ترمز می افزاید و آن را در موقعیت درون کالیپر ترمز نگه می دارد.

هنگامی که ترمز دوچرخه را فشار می دهید، پیستون های کالیپر لنت ها را به روتور چرخان که به توپی چرخ متصل است فشار می دهند.

معمولاً یک فنر فلزی برای جلوگیری از لرزش لنت ها در کالیپر وجود دارد که ترمز روشن نیست، اگرچه برخی از طراحی ها مانند ترمزهای دیسکی دوچرخه کوهستان MT 7 Magura از لنت ها و پیستون های مغناطیسی استفاده می کنند و فنرها را از بین می برند.

اصطکاک بین لنت و روتور باعث ایجاد گرما می شود و همچنین به آرامی لایه مواد ترمز در لنت را از بین می برد.

صفحه فلزی به حذف گرما از ترمز کمک می کند و برخی دارای باله یا ویژگی های دیگری هستند که به دفع سریعتر گرما کمک می کند.

با ترمز طولانی‌مدت سخت، لنت‌ها می‌توانند گرمای کافی را به کالیپر منتقل کنند تا مایع هیدرولیک موجود در پیستون‌ها بجوشد و در نتیجه ترمز محو شده و باعث کاهش کارایی ترمزها شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.