ماست تک نفره پگاه دلیل قد بلند بیش از حد قبیله ماسای در آفریقا

برخی از انواع ماست تک نفره پگاه حاوی باکتری‌های زنده یا پروبیوتیک‌هایی هستند که یا بخشی از کشت اولیه بوده و یا پس از پاستوریزه شدن به آن اضافه شده‌اند. اینها ممکن است هنگام مصرف برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید باشند.

بسیاری از ماست ها پاستوریزه شده اند که این کار یک عملیات حرارتی است که باکتری های مفید موجود در آنها را از بین می برد.

حتی برخی از انواع ماست که دارای برچسب فرهنگ های زنده و فعال هستند اغلب به دلیل دماهای مختلف نگهداری و سایر عوامل مقداری پروبیوتیک از دست می دهند.

با وجود این بهترین گزینه برای موثرترین پروبیوتیک ها این است که برچسب آن را بررسی کنید و به دنبال محصولی باشید که حاوی کشت های زنده و فعال باشد.

برخی از انواع پروبیوتیک‌های موجود در ماست‌ها، مانند بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیلوس، علائم ناراحت‌کننده سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) را کاهش می‌دهند یک اختلال رایج که روده بزرگ را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ماست

یک مرور سیستماتیک به چندین مطالعه پرداخت که در آن افراد مبتلا به IBS به طور منظم شیر یا ماست تخمیر شده حاوی بیفیدوباکتری را مصرف می کردند.

پس از 2 تا 8 هفته آنها دریافتند که 50 درصد از مطالعات روی این موضوع بهبود قابل توجهی را در درد علامت دار شکم مرتبط با IBS نشان دادند.

مطالعه دیگری نشان داد که ماست حاوی بیفیدوباکتریا علائم گوارشی و کیفیت زندگی مرتبط با سلامت را در میان زنانی که علائم گوارشی جزئی را تجربه کرده‌اند، بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این چندین مطالعه نشان داده‌اند که پروبیوتیک‌ها ممکن است از اسهال و یبوست مرتبط با آنتی‌بیوتیک محافظت کنند.

برخی از انواع ماست حاوی پروبیوتیک هستند که ممکن است با کاهش علائم اختلالات رایج گوارشی مانند نفخ، اسهال و یبوست، سلامت دستگاه گوارش را تقویت کنند. ماست ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را بسیار تقویت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.