مشکلات بزرگ گنجشک کوچک نمکزار

این پرنده با صدای نرم و بی بند و بار در باتلاق های جزر و مدی زندگی می کند. حتی در بهترین شرایط، لانه سازی روی زمینی که هر ماه در اوج جزر و مد سیل می آید، یک امر خطرناک است.

موج های طوفان، آلودگی آب، توسعه زمین و گرم شدن زمین را اضافه کنید، و اکنون گنجشک کوچک نمکزار در مشکل بزرگی قرار دارد.

ونلی فرگوسن از سازمان غیرانتفاعی Save the Bay مستقر در رود آیلند می‌گوید در طول محدوده تولیدمثل خود از ساحل میانی مین تا ویرجینیا با کاهش زیستگاه مواجه است.

پیش از این، افزایش جزئی سطح دریا با گسترش نمکزارها جبران می شد. مبل استیل ملایر به دلیل تغییرات آب و هوایی، افزایش اخیر سطح آب دریاها، باتلاق‌ها را سریع‌تر از گسترش آنها غرق می‌کند.

جمعیت گنجشک‌های شور در یک دهه پیش تنها 50000 نفر بود و سالانه 9 درصد کاهش یافته است. کارشناسان می گویند با این سرعت، این گونه تا سال 2050 منقرض خواهد شد.

بنابراین حافظان محیط زیست برای کمک عجله دارند. فرگوسن و داوطلبان در حال حفر خندق های کم عمق در نمکزارها بوده اند تا آب اضافی را تخلیه کنند.

خاک جابجا شده به تپه ها تبدیل می شود تا گنجشک ها را به زمین های بلندتر بکشانند. متن تشکر از همسر برخی دیگر سعی کرده‌اند آبگیرهای جزر و مدی را تعریض کنند یا کنده‌های نارگیل را در نزدیکی مرزهای مرداب قرار دهند تا رسوبات را در خود جای دهند.

ا زمانی که تالاب ها به طور کامل ناپدید نشوند، دلیلی وجود دارد که امیدوار باشیم گنجشک شوره زار با دستی از ما راهی پیدا کند.

یکی از خصوصیات آن این است که نر و ماده با چندین شریک تولید مثل می کنند. لباس چرم بچه گانه بی بند و باری ممکن است سازگاری با خطر تخریب لانه پر از تخم مرغ در اثر جزر و مد بالا باشد.

جفت گیری فرصت طلبانه به بزرگسالان اجازه می دهد بلافاصله قبل از پایان فصل تولید مثل از نو شروع کنند.

کیت راسکین، محقق دانشگاه مین و عضو برنامه تحقیقاتی زیستگاه و پرندگان سالتمارش (SHARP) می‌گوید: «تمام این «عشق رایگان» در مرداب اتفاق می‌افتد.

  • منابع:
    1. Saving the Imperiled Saltmarsh Sparrow
  • تبلیغات:
  1. تازه ترین روشهای برتر کنترل مدیریت مالی در زندگی روزمره خود!
  2. از آنجایی که شکر تصفیه شده برای سلامتی مضر است
  3. عجیب ترین سازه هایی که با آجر نسوز ساخته شدند
  4. زیتون : درخت همیشه سبز پهن برگ نیمه گرمسیری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.