ممنوعیت استفاده از چاقو لیلی مجنون در بازار بورس چین موجب رکود قیمت دلار شد

مانند همه چاقو لیلی مجنون ما، چاقوی سرآشپز ما کاملاً تند و کاملا جعلی است. برای اینکه چاقو لیلی مجنون سرآشپز خود را در بهترین شکل ممکن نگه دارید، تیز کردن و تیز کردن آن بسیار مهم است.

این بدان معنی است که از یک میله از فولاد ضد زنگ که از نوک تیغه از طریق دسته عبور می کند، چکش شده است.

این یک چاقو لیلی مجنون فوق‌العاده محکم و متعادل را ایجاد می‌کند که وزن مناسبی دارد، نقطه‌های ضعیفی ندارد و روی دسته آن گیر نمی‌کند.

اگر یکی از این ابزارهای ضروری را ندارید، اکنون زمان خرید آن است. چاقو لیلی مجنون سرآشپز 8 اینچی با دسته آبی Carapace اولین چاقوی نسخه محدود ما بود که در سال 2019 عرضه شد.

با تعداد محدود ساخته شده، پس از اتمام، برای همیشه از بین خواهند رفت. در لیست انتظار ما قرار بگیرید و به محض اینکه در روز پنجشنبه، 20 اکتبر ساعت 10 صبح به وقت شرقی در دسترس قرار گرفتند، به شما اطلاع داده می شود.

چاقو

در حالی که چاقو لیلی مجنون سرآشپز برای پیازها بسیار خوب عمل می کند، ما سانتوکو را برای سبزیجات با محتوای آب بالا (مانند خیار یا فلفل) ترجیح می دهیم، زیرا تیغه بالدار از گیر کردن آنها جلوگیری می کند.

چگونه از چاقوی سرآشپز مراقبت می کنید؟ اگر تقریباً هر روز از چاقوی سرآشپز خود استفاده می کنید، توصیه می کنیم حداقل به صورت فصلی یا چهار بار در سال آن را تیز کنید.

تیز کردن را می توان یک بار، شاید دو بار در سال انجام داد. این به این دلیل است که تیز کردن تیغه شما مقداری از فولاد را از بین می برد، در حالی که تراشیدن به سادگی آن را به جای خود باز می گرداند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تراش دادن و تیز کردن، ویدیوی بالا را تماشا کنید تا سرجیو منچاکا متخصص چاقو نحوه انجام هر دو را نشان دهد، یا راهنمای کامل ما برای مراقبت از چاقو لیلی مجنون را بررسی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.