کاشی استخری خارجی که پرده از جنایتی بزرگ برداشت

یکی از اولین عناصر طراحی که در استخر به چشم شما کشیده می شود کاشی استخری خارجی در امتداد خط آب و بر روی ویژگی هایی مانند آبگرم مرتفع، لبه های بی نهایت، پرتو باند (دیواره های استخر) برآمده بالای سطح آب است.

با این حال در کنار سبک رنگارنگی که کاشی استخر به استراحتگاه آبی شما می‌افزاید، این ماده دو نقش عملکردی کلیدی برای طول عمر و نگهداری استخر دارد.

بیایید با اینکه دقیقاً کاشی های استخر چیست شروع کنیم. آنها در یکی از سه ماده موجود هستند: چینی، سنگ طبیعی و شیشه است.

هر کدام یک صفحه سخت مسطح و از پیش ساخته شده است که ضخامت آن حدود یک چهارم تا سه هشتم اینچ است.

بیشتر کاشی‌های استخر به صورت ورقه‌ای به‌دست می‌آیند که وقتی روی دیوار استخر اعمال می‌شود، اندازه آن شش اینچ مربع است.

هر ورق با چسباندن پشت کاشی یا با توری نایلونی انعطاف پذیر تشکیل می شود. ورق ممکن است شامل یک کاشی بزرگ یا مجموعه ای از کاشی های کوچک باشد که شامل یک موزاییک است.

کاشی

پشتی مشبک کار کاشی را آسان تر می کند و به طور منظم روی دیواره های استخر اعمال می شود. این ماده به چسباندن کاشی به مواد چسبنده معروف به مجموعه نازک یا دوغاب کمک می کند که آن را به دیواره های استخر ثابت می کند.

پشتی مش روی ورق های کاشی استخر به قرارگیری آنها کمک می کند و به ایجاد خطوط یکنواخت بین آنها کمک می کند. گروت یک درزگیر این خطوط نازک را بین هر ورق کاشی پر می کند تا ظاهری جذاب و یکنواخت داشته باشد.

اکثر اشکال کاشی مربع یا مستطیل هستند. روی مجموعه‌های موزاییکی از کاشی‌های کوچک که روی یک ورق مربع با هم قرار می‌گیرند، ممکن است منحنی، گرد، کروی یا سایر اشکال هندسی باشند.

عملکرد کاشی استخر: یکی از ویژگی های اصلی کاشی استخر دوام آن است. بر خلاف کاشی حمام یا آشپزخانه، کاشی های استخر به طور خاص برای مقاومت در برابر نور مستقیم خورشید، تغییرات شدید دما، قرار گرفتن مداوم در معرض محیط آبی و تماس مداوم با مواد شیمیایی خشن که معمولاً برای حفظ آب استخر استفاده می شود ساخته و آزمایش می شوند.

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی کاشی استخر این است که می توان آن را پاک کرد یا با برس تمیز کرد. هنگامی که مقیاس معدنی از آب سخت و بیوفیلم چسبنده از زباله های حمام ضد آفتاب، روغن بدن، تعریق در امتداد محیط داخلی استخر جمع می شود سطح صاف و غیر متخلخل کاشی باعث می شود که تجمع ناخواسته از بین برود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.