کنجد سیاه برای لاغری موجب فراموشی در مردان می شود

در حقیقت کنجد سیاه برای لاغری از دیرباز در طب آیورودا استفاده می شده است. این دانه های کوچک و آجیلی مملو از مواد مغذی هستند که می توانند به سلامت و براق شدن موهای شما کمک کنند.

دانه کنجد سیاه منبع خوبی از پروتئین است که برای رشد موی سالم ضروری است. آنها همچنین حاوی روی، آهن و سلنیوم هستند که همگی مواد مغذی هستند که می توانند موهای سالم را تقویت کنند.

دانه های کنجد سیاه را می توان به روش های مختلف برای بهبود سلامت مو مصرف کرد. یک راه این است که آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

می توانید آن ها را روی سالاد بپاشید یا به اسموتی ها یا آب میوه ها اضافه کنید. همچنین می توانید از دانه های کنجد سیاه خمیری درست کنید و آن را به پوست سر خود بمالید.

قبل از شستن آن را به مدت 30 دقیقه بگذارید. این به تغذیه پوست سر و رشد موهای سالم کمک می کند.

کنجد

روش دیگر تهیه روغن مو است. می توانید این کار را با حرارت دادن مقداری کنجد سیاه در تابه انجام دهید تا قهوه ای شود. سپس آنها را له کنید و به صورت خمیر درآیند و با مقداری روغن نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست سر خود بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس بشویید. این روغن مو به تغذیه شما کمک می کند.

همچنین می توانید روغن دانه کنجد سیاه را روی پوست سر ماساژ دهید تا رشد موها را تقویت کرده و همچنین سفیدی زودرس مو را کاهش دهید.

دانه کنجد سیاه ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد: نشان داده شده است که دانه کنجد سیاه به طرق مختلف سلامت قلب را بهبود می بخشد.

اولین مورد این است که آنها می توانند سطح کلسترول را در بدن کاهش دهند. یک مطالعه نشان داد که دانه های کنجد سیاه می توانند کلسترول LDL (بد) را تا 15 درصد و کلسترول کل را تا 11 درصد کاهش دهند.

این به دلیل وجود سسامین و سزامولین است، دو ترکیبی که در دانه‌های کنجد سیاه یافت می‌شوند و خاصیت کاهش کلسترول دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.